دوشنبه , فروردین ۱۱ ۱۳۹۹
خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / سبک زندگی / وحشتناک ترین زندان های دنیا را بشناسید هنوز رتبه بندی نشده است
ترین زندان های دنیا را بشناسید - وحشتناک ترین زندان های دنیا را بشناسید

وحشتناک ترین زندان های دنیا را بشناسید

وحشتناک ترین زندان های دنیا را بشناسید

وحشتناک ترین زندان های دنیا را بشناسید 

برخی از زندان های جهان میباشند که از در و دیوار انها وحشت و ترس به طور وحشتناکی آدم ها را می ترساند, امروز مخفو ترین حبس های جهان را به شما معرفی می‌کنیم. تصور کنید که خطرناک ترین مجرمان و تبهکاران جهان در کنار هم جمع شوند, جمع شدن خطرناک ترین ها در کنار هم می‌تواند

 

شبیه یک کابوس باشد, اما به شرایطی بدتر فکر کنید, وقتی که این حبس ها شرایط سختی را داشته باشند, در آن زمان میتوان گفت که آن تکه از زمین یک دوزخ حقیقی هست, و جویی از خون که هرگز خشک نمیشود. در این گزارش با تعدادی از خطرناک ترین حبس های جهان آشنا خواهید شد.

 

حبس بانگ کوانگ, تایلند

وحشتناک ترین زندان های دنیا را بشناسید

با حبس بانگ کوانگ تایلند نخست می‌کنیم, با وجود اینکه ملقب به “هیلتون بانکوک” هست, اما در حقیقت هیچ شباهتی با هتل ندارد. حبس بانگ کوانگ تایلند به شکنجه ی هرروز ی زندانیان شهرت دارد, شکنجه هایی که یک پروسه روتین به شمار می‌روند. شرایط سخت و خطرناکی در بانگ کوانگ وجود دارد.

 

حبس ها به غایت کوچک میباشند و ده ها زندانی درون هر یک از انها در کنار یکدیگر انباشته شده اند. زندانیان تازه وارد تا سه ماه با زنجیرهایی که به پاهایشان بسته شده تردد میکنند. اما درمورد ی غذا, جز از یک وعده ی خوراکی اندک از برنج فراتر نمی‌رود, به همین علت زندانیان مجبورند با اموال و دارایی مخصوص خود غذا بخرند و همین کافی هست تا فتیله ی جنگ و دعوا را درون حبس روشن کند.

 

حبس جزیره ی ریکرز, ایالات متحده ی ایالات امریکا

وحشتناک ترین زندان های دنیا را بشناسید

وقتی درمورد ی خشونت و درگیری های منجر به قتل داخل حبس گفتگو میکنیم, ستاره ی حبس جزیره ی ریکرز ایالات امریکا می درخشد. ریکرز زندانی هست که شاهد خشونت و درگیری های مداوم بوده هست. زندانیان ریکرز حتی سنگدل ترینشان اعتراف کرده اند که هر لحظه بیم جان خود را دارند

بخوانید :  ویژگی های مترو بزرگترین شهرهای دنیا

 

و می‌ترسند که کشته شوند. ترس و وحشت از دیوارهای ریکرز می جوشد. ریکرز 9 هزار زندانی و 1500 زندانبان دارد. این حبس آمریکایی به شرایط نامساعد معیشتی شهرت دارد تا جاییکه شمار زیادی از انجمن های حقوقی دعاوی قضایی علیه آن ترتیب داده اند. ریکرز یکی از بدترین حبس های جهان و کشور آمریکا هست.

 

حبس سن کوئنتین, ایالات متحده ی ایالات امریکا

وحشتناک ترین زندان های دنیا را بشناسید

از ایالات متحده ی ایالات امریکا همین طور حبس های دیگری هم در لیست بدترین حبس های جهان وجود دارد. حبس سن کوئنتین, قدیمی ترین حبس کالیفرنیا که در سال ۱۸۵۲ میلادی تأسیس شد و از آن زمان شاهد هزاران آشوب و درگیری های خشونت آمیز بوده که آخرین آن در سال 2006 میلادی بود;

 

آشوب هایی که تا چند روز ادامه داشت و منجر به قتل چند زندانی و مجروح شدن 100 تن دیگر گردید. علت این موضوع اغلب اختلافات نژادی و تعلق داشتن به گروه های گوناگون با سبکهای تبهکاری ناهمگون بوده هست.

 

حبس آلکاتراز, ایالات متحده ی ایالات امریکا

وحشتناک ترین زندان های دنیا را بشناسید

مجدد به لیست حبس های کشور آمریکا باز میگردیم و به یکی از مشهورترین حبس های تاریخ میرویم. حبس آلکاتراز که بر روی ارتفاع های جزیره ای به اسم آلکاتراز و در نزدیکی شهر لوس آنجلس قرار دارد. این حبس میزبان خطرناک ترین مجرمین جهان بوده هست. زندانی برای ارتکاب جرائم برنامه ریزی شده و بدون برنامه.

بخوانید :  راهنمای سفر به داکا شهر زیبا و توریستی آسیایی

 

از جمله سرشناس ترین حوادث حبس آلکاتراز به سال ۱۹۴۶ میلادی برمی گردد که صدها زندانی قصد داشتند تا از روی دیوارها و لا به لای حفاظ ها فرار کنند. تلاش برای فرار منجر به برخوردهای خشونت آمیزی شد تا جاییکه به آن لقب “نبردهای آلکاتراز” را داده بودند.

 

در سال ۱۹۶۳ میلادی حبس آلکاتراز به علت اتهام بیش از حد و خرج های سنگینی که برای حکومت ایالات امریکا داشت, بسته شد. از آن زمان تا به حال آلکاتراز به یک جاذبه ی گردشگری در کشور آمریکا تبدیل شده هست.

 

حبس لاسابانیتا, ونزوئلا

وحشتناک ترین زندان های دنیا را بشناسید

حبس لاسابانیتا در ونزوئلا نه تنها در لیست بدترین و بدنام ترین حبس های جهان قرار دارد بلکه یکی از خونبارترین مکان های جهان هست, زیرا در طول دهه های گوناگون شاهد خشونت هایی بوده که صدها زندانی را به کام مرگ کشیده هست.

وحشتناک ترین زندان های دنیا را بشناسید

از جمله شدیدترین درگیری های لاسابانیتا به سال ۱۹۹۴ میلادی برمی گردد که ۱۰۸ زندانی کشته شدند. آخرین شرارت های خونین زندانیان به در سال ۲۰۰۰ میلادی بود که ۲۰۰ نفر کشته و ۶۲۵ نفر از زندانیان مجروح شدند.لاسابانیتا فقط ظرفیت ۱۵ هزار زندانی را دارد, اما بیش از ۲۵ هزار زندانی در ان جای داده میشوند که از خطرناک ترین آشوبگران جهان میباشند.

 

حبس گیتاراما, رواندا

وحشتناک ترین زندان های دنیا را بشناسید

به حبس گیتاراما “دوزخ روی زمین” گفته می‌شود. علت آن بسیار روشن هست. زندانی که فقط ظرفیت ۵۰۰ نفر را دارد, الان ۶ هزار زندانی را در خود جای داده هست. مکانی کم وسعت با شمار زیادی از زندانیان, آنها مجبورند در تمام وقت سرپا بایستند, این موضوع باعث خستگی, عفونت پاهاو ابتلای آنها به امراض و التهابات گوناگون شده هست, که گاهی برای نجات جان زندانیان مجبورند پای آنها را قطع کنند.

بخوانید :  معرفی زیباترین و امن ترین جاده های اروپایی

 

حبس لاسانت, فرانسه

وحشتناک ترین زندان های دنیا را بشناسید

حبس لاسانت فرانسه در این لیست قرار دارد. صدها مورد خودکشی در این حبس ها گزارش شده, علت ان شرایط سخت حبس هست. می‌گویند داخل حبس لاسانت فرانسه یک ساختار ترتیبی و به نوعی یک هرم قدرت بین تبهکاران وجود دارد. تبهکاران مخوف و نیرومند

 

در رأس هرم قدرت قرار دارند و ضعیف ها در قسمت پایین. ضعیف ها در حبس لاسانت همۀ وقت} در حالتی از ترس و خوف مداوم قرار دارند. مدیریت حبس به علت شرایط حاکم اجازه میدهد تا فقط چهار ساعت از بندهای خود بیرون بیایند.

 

کاراندیرو, برزیل

وحشتناک ترین زندان های دنیا را بشناسید

پس از آنکه در دوزخ بدترین حبس های جهان قدم زدیم, اینک به بدترین کابوس دنیای تبهکاری قدم می‌گذاریم, حبس تأدیب و اصلاح کاراندیرو در برزیل, هر چند که اسم تأدیب بر آن نهاده اند, اما تفاوت بین لقب کاراندیرو و واقعیت آن بسیار هست. این حبس شاهد درگیری های بسیار خونینی بوده هست

 

که بی تردید بدترین آنها به سال ۱۹۹۲ میلادی بازمی گردد, ۱۰۲ زندانی در آن پیشامد کشته شدند و در عین حال شرایط سخت بهداشتی و معیشتی را دارا بوده هست. گفته می‌شود از هر پنج زندانی کاراندیرو یک نفر آلوده به ویروس ایدز گزارش شده و به این ترتیب اسم کاراندیرو در لیست بدترین حبس ها قرار گرفته هست.

 

 


منبع

لطفا امتیاز خود را ارسال کنید

درباره ی علی

مطلب پیشنهادی

1543671924 969 تغذیه کودک 6 تا 12 ماهه برنامه غذایی 310x165 - غذاهایی خوشمزه برای کودکان

غذاهایی خوشمزه برای کودکان

چه غذاهایی خوشمزه برای کودکان می شناسید؟ رشد کودکان باعث می شود که در بین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

15 + 5 =