جمعه , آذر ۱۵ ۱۳۹۸
خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / بهداشت و سلامت / نکات غذایی مفید برای تغذیه کودکان در مدرسه هنوز رتبه بندی نشده است
غذایی مفید برای تغذیه کودکان در مد - نکات غذایی مفید برای تغذیه کودکان در مدرسه

نکات غذایی مفید برای تغذیه کودکان در مدرسه


نکات غذایی مفید برای تغذیه کودکان در مدرسه

نکات غذایی مفید برای تغذیه کودکان در مدرسه 

برای اینکه کودکان شما در مدرسه بتوانند برترین تغذیه را داشته باشند تا بتوانند بهتر هم درس بخوانند نکات مفیدی برایتان داریم. نوشیدنی‌هایی که در هر جای مدرسه ارائه می شوند, بهتر هست فقط شامل آبمیوه شیرین نشده, شیر, آب بطری شده یا آب‌های معدنی گازدار, شیر کم‌چربی یا بدون چربی یا خلیفه شیر باشند

 

اگر میخواهیم در مدرسه محیط نسبتا سالمی را برای کودکان ایجاد کنیم, آن محیط شبیه چیست؟

 

خب, می توانیم بگوییم بهتر هست ناهارهای حاضر شده در مدرسه راهکارهای تغذیه‌ای را برآورده کنند اما برای کودکان زیبا نیز باشند.حتی می توانیم با وارد کردن دانه‌های کامل و سبزی‌ها و میوه‌های تازه اکثر استانداردهای USDA را بهتر از پیش کنیم.

 

 

می توانیم به کودکان زمان کافی برای خوردن و هضم کامل غذا های‌شان بدهیم, در حال حاضر حدود 20 درصد مدارس برای خوردن غذا های‌شان بیست دقیقه یا کمتر وقت میدهند. «وقتی کودکان خیلی سریع بخورند, زمانی که طول می‌کشد تا بدن پس از غذا, احساس سیری و خشنودی کند, به تاخیر می‌افتد».

 

غذا خوردن خیلی سریع یا در حال دویدن می تواند منجر به پرخوری شود. میتوانیم برای غذا های رقابتی که می توانند خارج از محل ناهارها فروخته شوند محدودیت‌هایی بگذاریم.بخواهیم که غذا های پر از قند یا چربی, به خصوص غذا های فرایند شده دارای شیرین‌کننده‌ها و چربی‌های ترانس افزودنی, در مدرسه فروخته نشوند.

 

در عوض می توانیم اتومبیل‌های‌فروش را با میوه, اسنک‌های دارای دانه کامل, محصولات لبنی کم‌چرب, آبمیوه‌های 100 درصد و بطری‌های آب پر کنیم.می توانیم با هر نوع معامله با شرکت‌های خصوصی برای مالکیت انحصاری فروش غذای حاضر یا نوشابه گازدار به کودکانمان مخالفت کنیم و آن ها را به سوی انتخاب‌های تندرست‌تر وسوسه نماییم.

بخوانید :  لاته زردچوبه؛ فواید و طرز تهیه لاته زردچوبه

 

این‌ها فقط برخی از راه‌هایی میباشند که میتوانند اوضاع غذای مدارس را بهبود بخشند و همگی راهبردهایی میباشند که در مدارس تمام کشورها آزمایش و توسعه داده میشوند.در طی چند سال قبل, حرکت رو به رشدی برای ابتکار و بهتر کردن تغذیه مدارس وجود داشته هست.

 

مشکل در حال رشد چاقی کودکی, شمار زیادی از مسئولان و رژیم‌شناسان مدارس را برای ایجاد تغییرات مثبت در سطح محلی برانگیخته هست.

 

برای نمونه
1» برنامه‌های کشتزار, به مدرسه در تامین محصول کشاورزی محلی کمک می‌کنند.مدرسه‌ای در ناحیه‌ای از کالیفرنیا یک محل عرضه محصولات کشاورزی, همراه با سفرهایی به فروشگاه‌های کشاورزی, پروژه باغچه مدرسه و تعلیم درمورد محصول را ایجاد نموده هست.

 

2» برخی مدارس, نوشابه گازدار و آبنبات را در مدرسه ممنوع کرده اند- مدرسه آن ها را نمی‌فروشد و دانش‌آموزان اجازه آوردن این غذاها را به محوطه مدرسه ندارند.

 

3» برخی از مدرسه ها نوشابه گازدار و آبنبات را در خودرو‌های فروشش با آب, آبمیوه و غذا های اسنک تندرست‌تر جایگزین می کنند. با خواهش دانش‌آموزان, میوه و ماست بعداً افزوده شد.

 

4» برخی مدارس روش جدیدی دارند که فروش تمام نوشابه‌های گازدار, نوشیدنی‌های ورزشی و غذا های اسنک پرچربی, پر قند را که با برنامه صبحانه و ناهار ملی مدرسه USDA رقابت می‌کنند, ممنوع می‌کند.دانش‌ آموزان می توانند از بین غذا های تندرست‌تر مثل شیرهای کم‌چربی و بدونچربی, وعده‌های خوراکی کوچک آبمیوه‌ها «طبیعی» و آب بطری شده و نیز وعده خوراکی و اندازه‌های کوچک‌تر چیپس را گزینه کنند.

 

بخوانید :  بدن واقعا به چه مقدار پروتئین نیاز دارد؟

برنامه‌های متنوع دیگری همگی با هدف تبدیل مدارس به مکان‌های پشتیبان سلامت, و نه جاهایی که از خوردن ناسالم سود می برند در حال شکل‌گیری‌اند.یکی از بزرگ ترین بهانه‌های تغییر ندادن سیستم, ترس از آن هست که مدارس با ارتقا سلامت پول را از دست خواهند داد.وقتی کودکان در خانه‌های با اطلاع بهداشتی پرورش می یابند, یاد میگیرند که در خارج از خانه توقع غذا های مغذی را داشته باشند.

 

زمانی که انتخاب‌های حقیقی که طعم مفید میدهند به دانش‌آموزان عرضه می شوند, اجبارا مصرف غذای ناسالم را در طول روز, گزینه نخواهند نمود.

 

کمی تجسس کنید
هنگامی که کودک شما به یک مهدکودک یا مدرسه اخیر وارد میشود, محیط غذا را در آن موسسه بررسی کنید.خود برنامه ناهار همین طور غذا های موجود در محوطه مدرسه, هم داخل و هم خارج ناهارخوری را بررسی کنید.اکثر مدارس منویی را که انواع خوراک‌های اصلی سرو شده در آنجا را مو به مو شرح میدهد, برای بچه‌ها مهیا می‌کنند.

 

اما نگاهی ساده به منو انداختن همۀ وقت} چیزی در مورد جزئیات به شما نمیگوید. تکه‌های نان از دانه کامل تهیه شده‌اند یا نه؟آیا مدرسه شیر کم‌چرب یا کامل ارائه می‌کند؟ آیا سبزی‌ها در سس سبک پخته شدند یا در کره غرق شده‌اند؟ گوشت گاو چقدر لخم هست؟ اضافه بر دقت به ناهارهای مدرسه,

 

کشف کنید که چه کسی تصمیم میگیرد چه غذاها و نوشیدنی‌هایی در اتومبیل‌های فروش ارائه شود و آیا مدرسه خط مشی‌هایی درمورد محتوای تغذیه‌ای, غذاها دارد, خودرو‌ها در کجا قرار دارند و بچه‌ها چه زمانی میتوانند به انها دسترسی یابند.

 

1» بهتر هست تمام غذا از مقررات USDA برای چربی, چربی اشباع, کلسترول و محتوای مغذی تبعیت کنند.

بخوانید :  چگونه رژیم اتکینز بگیریم؟+ برنامه غذایی هفتگی

 

2» بهتر هست میوه‌ها و سبزی‌ها در تمام وعده‌ها ارائه شوند, با میوه‌ها و سبزی‌های تازه که مرتبا عرضه میشوند.

 

3» نوشیدنی‌هایی که در هر جای مدرسه ارائه میشوند, بهتر هست فقط شامل آبمیوه شیرین نشده, شیر, آب بطری شده یا آب‌های معدنی گازدار, شیرکم‌چربی یا بدون چربی یا خلیفه شیر «مثل برنج یا شیر سویای غنی شده با کلسیم» باشند.

 

4» هر خودرو فروش غذا در محوطه مدرسه بهتر هست نوشیدنی‌ها و اسنک‌های تندرست عرضه کند «آبنبات, غذا های شیرین شده, کالاهای پخته شده و چیپس‌های حاوی چربی‌های ترانس را محدود یا حذف کنند, و غذا های تندرست‌تر مثل کراکرهای دانه کامل, میوه تازه, ماست و پنیر رشته‌ای کم‌چرب را عرضه کنند».

 

5» مدرسه بهتر هست سیاست‌هایی برای عرضه خوراک‌های تندرست‌تر در فعالیت‌ها و موسسات خیریه مدرسه ایجاد کند.مدرسه بهتر هست غذا های حاضر مارک‌دار را عرضه نکند یا با شرکت‌های خصوصی که مدرسه را به ارائه کردن نوشیدنی‌های غیرالکلی یا اسنک‌های ناسالم در اتومبیل های فروش ملزم می‌کنند قرارداد نبندد.

 

6» بهتر هست نوشیدنی‌ها و غذاها تا حد امکان به اندازه مناسب کودکان درآیند برای نمونه قوطی‌های کوچک آبمیوه به جای بطری‌های بزرگ 16 یا 20 اونسی.

 

7» بهتر هست کودکان زمان کافی برای نشستن و خوردن ناهار و نیز زمان تنفس قبل و پس از ناهار داشته باشند.برای تغییر هر سیستمی فشار لازم هست و مدارس فقط وقتی سیاست‌ های تغذیه‌ای‌ شان را تغییر می دهند که والدین بر محیطی تندرست برای کودکان‌شان اصرار کنند.

 

 منبع

لطفا امتیاز خود را ارسال کنید

درباره ی علی

مطلب پیشنهادی

گرده زنبور عسل یا گرده گل 310x165 - فواید گرده زنبور عسل یا گرده گل

فواید گرده زنبور عسل یا گرده گل

آیا می دانید گرده زنبورعسل یا گرده گل چه فوایدی برای شما دارد؟ چگونه میتوان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

16 + دو =