پنجشنبه , تیر ۲۷ ۱۳۹۸
خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / سرگرمی / آیا میدانید / محبوب ترین سگ های دنیا + بایدها و نبایدهای غذایی سگ ها هنوز رتبه بندی نشده است
ترین سگ های دنیا بایدها و نبایده - محبوب ترین سگ های دنیا + بایدها و نبایدهای غذایی سگ ها

محبوب ترین سگ های دنیا + بایدها و نبایدهای غذایی سگ ها


محبوب ترین سگ های دنیا + بایدها و نبایدهای غذایی سگ ها

محبوب ترین سگ های دنیا + بایدها و نبایدهای غذایی سگ ها

 

در اینبخش بـه معرفی محبوب ترین و باهوش ترین سگ های دنیا می‌پردازیم. تعداد نژاد سگ ها بسیار زیاد اسـت و هر تقریباً هر کشوری نوعی از این نجیبان وفادار منحصر بـه فرد خودرا دارد. سگ ها وفادارترین یار انسانها هستند و هزاران سال اسـت کـه درکنار انسانها زندگی کرده اند، در ادامه این مطلب با پرطرفدارترین و دوست داشتنی ترین وفادارهای دنیا آشنا می‌شویم. با پرسیس همراه باشید.

 

قبل از معرفی زندگی کردن با یک سگ باهوش چگونه است؟

نژاد یک سگ تنها نشانهٔ باهوش بودن آن نیست. سگ‌های باهوش متعددی وجود دارند کـه از نژادهای مختلط و ترکیبی بدنیا آمده‌اند. ضمن این کـه بعضی از سگ‌ها مشابهتی بـه ویژگی‌های نژادی‌شان ندارند. مثلاً باهوش‌تر یا کم‌هوش‌تر از بقیه هم نوع هایشان دریک نژاد خاص هستند. هوش یک سگ تا حد زیادی بـه نوع آموزش و رفتار انسان با آن وابسته اسـت.

 

سگ‌هایی در تعامل با انسان‌ها باهوش می شوند کـه انگیزهٔ زیادی برای انجام فرمان‌های مختلف دارند و مثلاً برای انجام یک فرمان بـه انها جایزه‌ای داده میشود و وادار هستند تا انرژی زیادی مصرف کنند. بهترین راه برای تربیت یک سگ باهوش، این اسـت کـه با آن در ارتباط و تعامل بیشتری قرار بگیرید. اگر دوست دارید کـه سگی باهوش تربیت کنید، بهتر اسـت:

 

با او تعامل و ارتباط بیشتری داشته باشید، تمرین‌های منظم و مختلفی انجام بدهید و با انجام بازی‌های جالب مثل ورزش‌های مختص بـه سگ‌ها «مثلاً مسابقات مخصوص سگ‌ها و…»، حیوانی تیزهوش درکنار خود تربیت کنید. یادتان باشد کـه نگه داری و تربیت باهوش ترین نژاد سگ بـه مراقبت و توجه زیادی نیاز دارد. همه یٔ سگ‌ها بـه توجه و مراقبت احتیاج دارند، اما نژادهای باهوش، توجه، تمرین و آموزش بیشتری می‌طلبند.

 

نژاد سگ بوردِرکُلی

بوردرکلی احتمالا باهوش ترین نژاد سگ اسـت. اگر بیشتر سگ‌ها بـه اندازه یک کودک دوسالهٔ باهوش هستند، این نژاد سگ بـه اندازه یک کودک چهارساله هوش دارد. سگ‌های بوردرکلی همیشه باانرژی، ورزشکار و باانگیزه هستند. سگ‌های این نژاد همیشه دوست دارند تا چیزی جدید یاد بگیرند «مثل نژاد شپرد استرالیایی».

محبوب ترین سگ های دنیا + بایدها و نبایدهای غذایی سگ ها

نکتهٔ جالب‌توجه این اسـت کـه اگر پیوسته در حال یادگیری و فعالیت قرار نگیرند و انگیزه کافی بـه انها داده نشود، خودشان بطور خودجوش، خودرا مشغول نگه می‌دارند. بوردرکلی‌ها تقریباً از عهدهٔ هر کاری برمی‌آیند. آن ها از فعالیت‌هایی لذت میبرند کـه هم بـه انها انگیزه میدهد و هم مغزشان را فعال نگه می‌دارد. این نژاد در هر کاری از بقیهٔ سگ‌ها باهوش‌تر اسـت.

 

نژاد سگ شِپرد استرالیایی

شپرد استرالیایی هم یکی از انواع باهوش ترین نژاد سگ اسـت. این نوع از سگ بسیار تیزهوش و فعال و برای انسان‌ها مثل یک دوست واقعی اسـت. نیاکان این نژاد هم بـه‌عنوان سگ بـه چوپان‌ها کمک می‌کرده‌اند و بخاطر همین سابقه اسـت کـه این نژاد آمادگی هوشی و جسمی بسیار خوبی دارد.

محبوب ترین سگ های دنیا + بایدها و نبایدهای غذایی سگ ها

نژاد شپرد خیلی سریع‌تر از آنچه فکر می کنید، همه ی چیز را یاد میگیرد و آماده آموزش چیزهای جدید اسـت. اگر شپردهای استرالیایی را سرگرم نگه ندارید، خسته میشوند و احساس ناامیدی میکنند. شپرد استرالیایی عاشق بازی اسـت؛ بـه‌ویژه بازی‌هایی کـه از توانایی و هوش طبیعی این نژاد در آن ها استفاده می شود.

 

نژاد سگ پودِل

پودل‌ها با آن قیافه فانتزی و تجملاتی‌شان از جمله باهوش‌ترین نژادهای سگ هستند. انواع مختلف این نژاد در اندازه‌های کوچک، متوسط و بزرگ بسیار تیزهوش هستند.

بخوانید :  مد گردی با جی جی حدید زیباترین دختر شایسته دنیای مد

محبوب ترین سگ های دنیا + بایدها و نبایدهای غذایی سگ ها

سگ‌های نژاد پودل از قدیم برای شکار بـه انسان‌ها کمک می‌کرده‌اند و بسیار فعال و قابل‌اعتماد هستند. از پودل‌ها بـه ویژه انواع کوچک‌شان برای انجام حرکات نمایشی هم استفاده میشود. مثلاً می توانند از درون یک حلقه بپرند، روی یک توپ بایستند و تعادل‌شان را حفظ کنند و … .

 

نژاد سگ کَتِل‌ داگ استرالیایی

کتل‌داگ استرالیایی «ACD»، نژادی از سگ‌های باهوش و متمرکز اسـت کـه با صاحبش، رابطه‌ای بـه شدت نزدیک برقرار میکند. کتل‌ها هم برای گله‌داری بـه چوپان‌ها کمک می‌کرده‌اند و نژادی کاری و فعال هستند. این نژاد از سگ هم مانند نژادهای باهوش دیگر بـه فعالیت و کار کردن علاقه دارند. اگر کتل‌داگ‌ها را مشغول و فعال نگه ندارید، خودشان دست بکار می شوند.

محبوب ترین سگ های دنیا + بایدها و نبایدهای غذایی سگ ها

آن ها با رفتارهایی کـه احتمالا بـه مذاق‌تان خوش نمی آید «خراب‌کاری و کشف محیط با بـه هم ریختن آن»، خودرا مشغول نگه می‌دارند. اگر با این سگ‌ها کـه از باهوش ترین نوع سگ بـه شمار میروند بـه خوبی رفتار کنید، قطعا دوستی و وفاداری عمیقی میان‌تان شکل خواهد گرفت. کتل‌داگ‌های استرالیایی دوست دارند بـه صاحب خود نزدیک باشند و از او مراقبت کنند.

 

نژاد سگ ژِِرمن شپرد آلمانی

ژرمن شپرد «GSD» هم نژادی بسیار باهوش از سگ‌ها اسـت کـه نسبت بـه صاحب خود بسیار وفادار هستند و از انها مراقبت می کنند. انرژی این سگ‌ها، آن‌قدر زیاد اسـت کـه گاهی مشوش و عصبی بنظر می رسند. ژرمن‌ها از این کـه مسئولیتی برای انجام دادن بر عهده‌شان قرار بدهید، لذت می برند. مثلاً این سگ‌ها از مسئولیت‌هایی مانند مراقبت از کودکان بسیار خوشحال می شوند.

محبوب ترین سگ های دنیا + بایدها و نبایدهای غذایی سگ ها

اگر می خواهید کـه ژرمن شپردتان باهوش و فعال باشد باید با او تمرین‌های زیادی انجام دهید و انگیزه و تشویق را هم با تمرین و آموزش تلفیق کنید. از این نژاد سگ در نیروهای نظامی و برای همکاری با پلیس استفاده می شود. ژرمن‌ها در چند گام ساده از عهدهٔ مسئولیت‌های خود برمی‌آیند. وقتی بـه انها آموزش بدهید و انها را تربیت کنید از عهدهٔ فرمان‌های مختلف برخواهند آمد و برای هر فرمانی آماده می شوند.

 

نژاد سگ شِتلند شیپ‌داگ

شاید در نگاه نخست، متوجه هوش فراوان شتلندها نشوید. بنظر تعداد زیادی از افراد، شتلند شیپ‌داگ‌ها کـه از باهوش ترین نژاد سگ هستند، گوشه‌گیر و آرام بنظر می رسند. اما چنین رفتاری دائمی نیست و بعضی از اوقات هم بـه شدت فعال و بازی‌گوش میشوند.

محبوب ترین سگ های دنیا + بایدها و نبایدهای غذایی سگ ها

شتلند شیپ‌داگ‌ها کـه مستقل و خردمندند مدام منتظر علامتی از سوی صاحب‌شان هستند تا بـه فرمانش عمل کرده و بطور کلی نسبت بـه محیط اطراف‌شان از هوشیاری خوبی برخوردارند. این سگ‌ها، درک خوبی از انسان‌ها دارند و اغلب، ویژگی‌های شخصیتی صاحبان خودرا درک میکنند.

 

نژاد سگ پاپیلون

پاپیلون‌ها فقط سگ‌هایی زیبا و با شیطنت فراوان نیستند. این سگ‌ها در دسته باهوش ترین نژاد سگ قرار میگیرند. آن ها، باهوش، هوشیار و فعال هستند. پاپیلون‌ها اهل بازی و نشستن در آغوش صاحب‌شان هستند اما بـه شیطنت و فعالیت هم علاقه زیادی دارند.

محبوب ترین سگ های دنیا + بایدها و نبایدهای غذایی سگ ها

مثل تعداد زیادی از سگ‌های کوچک، این نوع از سگ‌ها هم کمی در یادگیری لجوج و بازی‌گوش هستند اما اگر بـه اندازه کافی بـه انها انگیزه یادگیری بدهید« مثلاً جایزه و تشویق»، سرعت یادگیری خوبی پیدا خواهند کرد. با آموزش کارهای جالب بـه پاپیلون‌ها میتوانید اوقات شاد و خوبی را برای خود و انها رقم بزنید.

بخوانید :  مدلینگ های زن مشهور دنیا چگونه تبدیل به سوپر مدل شدند؟ +عکس

 

نژاد سگ روت‌ وایلِر

روت‌وایلرها هم از باهوش ترین نژاد سگ هستند و می توانند شخصیت آدم‌ها رابه خوبی درک کنند. اگر بشما اعتماد کنند، ابعادی شگفت‌انگیز از شخصیت‌شان را نمایان خواهند کرد. مثلاً ابعاد بازی‌گوش و شیطنت‌های خودرا فقط برای صاحبان خود بروز می دهند ودر مقابل غریبه‌ها، جدی و نظارت‌شده رفتار میکنند.

محبوب ترین سگ های دنیا + بایدها و نبایدهای غذایی سگ ها

روت‌وایلرها بـه خوبی با انسان‌ها رابطه برقرار میکنند و منظورشان رابه صاحب خود منتقل کرده و منظور صاحب خودرا هم بـه خوبی می‌فهمند. یادتان باشد کـه این نژاد از سگ‌ها بـه سادگی گول نمیخورند. اگر سگی از نژاد روت‌وایلر با شـما صمیمی و دوست شود، وفاداری عمیقی میان‌تان ایجاد خواهد شد. با شکل گیری رابطه‌ای دوستانه و عمیق میان شـما و روت‌وایلرها، آموزش دادن بـه آن ها بسیار ساده خواهد بود.

 

نژاد سگ جک‌ راسل‌ تری‌ یِر

در تعداد زیادی از لیست‌های باهوش ترین نژاد سگ خبری از جک‌راسل‌تری‌یر نیست. شاید شیطنت و تحرک این سگ‌ها باعث می شود کـه این نژاد از نظر دیگران بعنوان نژادی باهوش جا بماند. جک‌راسل‌تری‌یر و پارسون راسل تری‌یر کـه نژادی مشابه آن ها هستند، بسیار باهوش، پرانرژی و بی‌باکند. این نژاد از باهوش ترین نژاد سگ از ویژگی آموزش‌پذیری برخوردارند و کمی هم سرسخت و لجوجند.

محبوب ترین سگ های دنیا + بایدها و نبایدهای غذایی سگ ها

بهمین خاطر برای این کـه آن ها را از بعضی کارها منع کنید بـه انرژی زیادی نیاز خواهید داشت. هوش و چابکی جک‌راسل‌تری‌یر باعث می شود تا در بازی‌های سرعتی و شکار از سگ‌های دیگر پیشی بگیرند. تحرک و شیطنت این سگ‌ها، کمی آموزش را دشوار و چالش‌برانگیز میکند اما از آنجا کـه خروجی‌ها و نتایج مثبتی از آموزش بـه آن ها دریافت خواهید کرد، احتمالا در فرایند آموزش خسته نخواهید شد.

 

نژاد سگ گلدن رِتریوِر

گلدن‌رتریورها از مشهور‌ترین و وفادارترین سگ‌های دنیا هستند. ظاهراً این نژاد از سگ‌ها کم‌هوش بنظر میرسند اما واقعیت چیز دیگری اسـت؛ گلدن‌رتریورها تقریباً همه ی چیز رابه خوبی یاد می گیرند.

محبوب ترین سگ های دنیا + بایدها و نبایدهای غذایی سگ ها

هوش و صمیمیت این نژاد از سگ باعث شده تا ازآن در فعالیت‌های خدماتی استفاده شود. وجود چنین سگی در هر منزلی بسیار مفید خواهد بود. گلدن‌رتریورها در مسابقات ورزشی سگ‌ها بسیار قوی ظاهر می شوند. لابرادور رتریورها هم با گلدن‌ها هم نژاد هستند و ویژگی‌های مشابهی دارند.

 


 

و در ادامه غذاهایی که سگ ها هرگز نباید بخورند

آب‌نبات، آدامس، خمیردندان، برخی غذا های رژیمی و شیرینی‌ها با زایلیتول شیرین میشوند. این ماده ممکن اسـت باعث کاهش شدید قندخون و نقص عملکرد کبد در سگ‌ها شود. نشانه‌های اولیه‌ی این مشکل شامل استفراغ، بیحالی و مشکل حرکتی اسـت کـه درانتها بـه تشنج ختم میشود. ممکن اسـت کـه کبد حیوان درعرض چند روز از کار بیفتد.

 

آووکادو

آیا می توانیم کمی از سالادمان رابه سگ‌مان بدهیم؟ بستگی بـه محتویات سالاد دارد؛ بـه‌طور مثال، آووکادو دارای ماده‌ای بـه‌نام پرسین اسـت کـه برای کسانی کـه بـه آن حساسیت ندارند، مفید اسـت.

محبوب ترین سگ های دنیا + بایدها و نبایدهای غذایی سگ ها

اما مقدار زیاد آن ممکن اسـت بـه اسهال و استفراغ در سگ‌ها منجر شود. اگر در خانه آووکادو پرورش میدهید، سگ‌تان را ازآن دور نگه دارید. پرسین در برگ‌ها، بذر، ساقه و میوه‌ی آووکادو وجوددارد. هم چنین ممکن اسـت بذر یا دانه‌ی میوه در روده‌ی حیوان گیر کند؛ خطری کـه می تواند مرگ‌آور باشد.

بخوانید :  جذاب ترین عکس های دختران خوش اندام و زیبای روس

 

الکل

محبوب ترین سگ های دنیا + بایدها و نبایدهای غذایی سگ ها

اثر الکل بر کبد و مغز سگ‌ها مشابه اثر آن در انسان اسـت. اما در سگ‌ها مقدار جزئی الکل هم می تواند آسیب‌رسان باشد. مصرف الکل در سگ‌ها ممکن اسـت با اسهال، استفراغ، مشکلات حرکتی، مشکلات تنفسی، کما و حتی مرگ همراه باشد. هرچه جثه‌ی سگ‌تان کوچک‌تر باشد، تأثیر الکل شدیدتر اسـت.

 

سیر و پیاز

محبوب ترین سگ های دنیا + بایدها و نبایدهای غذایی سگ ها

سیر و پیاز را در هر شکلی «خام، پخته، پودر و …» از سگ‌ها دور نگه دارید. شاید مقدار جزئی آن مشکلی ایجاد نکند، اما مصرف زیاد آن حتی برای اولین بار، می تواند بـه مسمومیت بینجامد. نشانه‌هایی مانند ضعف، استفراغ و مشکل تنفسی میتوانند نشان ‌دهنده‌ی این مشکل باشند.

 

چای، قهوه و دیگر مواد کافئین‌ دار

مصرف کافئین در سگ‌ها میتواند حتی منجر بـه مرگ شود. کاکائو، شکلات، نوشابه و نوشیدنی‌های انرژی‌زا را از معرض سگ‌تان خارج کنید.

محبوب ترین سگ های دنیا + بایدها و نبایدهای غذایی سگ ها

مراقب داروهایی کـه حاوی کافئین هستند، باشید. اگر فکر میکنید سگ‌تان کافئین مصرف کرده اسـت، هرچه سریع‌تر بـه دامپزشک مراجعه کنید.

 

انگور و کشمش

محبوب ترین سگ های دنیا + بایدها و نبایدهای غذایی سگ ها

با خوردن انگور یا کشمش ممکن اسـت عملکرد کلیه‌ی سگ‌ها دچار مشکل شود. حتی مقدار کم آن می تواند سگ را بیمار کند. از نشانه‌های اولیه‌ی خوردن این مواد، استفراغ پی‌درپی اسـت. پس از یک روز، سگ‌تان بیحال و افسرده میشود.

 

شیر و دیگر لبنیات

محبوب ترین سگ های دنیا + بایدها و نبایدهای غذایی سگ ها

شاید فکر کنید، خوردن بستنی دریک روز گرم برای سگ‌تان خوب اسـت. اینکار را نکنید، بـه‌جای آن بـه سگ آب خنک بدهید. شیر و دیگر محصولات لبنی سگ‌ها را دچار اسهال و مشکلات گوارشی می کند. هم چنین ممکن اسـت باعث بروز حساسیت‌ های غذایی شود کـه خارش رابه‌دنبال دارند.

 

فندق استرالیایی

فندق استرالیالی و خوراکی‌های تشکیل‌شده ازآن برای سگ‌ها مضر اسـت. تنها ۶ دانه فندق خام یا بوداده، می تواند سگ را مریض کند.

محبوب ترین سگ های دنیا + بایدها و نبایدهای غذایی سگ ها

نشانه‌هایی مانند لرزش ماهیچه‌ها، استفراغ، تب و ضعف پاهای عقبی در تشخیص این مشکل بشما کمک خواهند کرد. مصرف شکلات فندقی با نشانه‌های شدیدتری همراه اسـت و حتی ممکن اسـت بـه مرگ بینجامد.

 

شکلات

محبوب ترین سگ های دنیا + بایدها و نبایدهای غذایی سگ ها

بیشتر افراد از مضر بودن شکلات برای سگ‌ها آگاهند. همه ی‌ی انواع شکلات، حتی شکلات سفید دارای تئوبرومین هستند کـه برای سگ‌ها خطرناک اسـت. شکلات ممکن اسـت سگ‌ها را دچار اسهال، استفراغ، مشکلات قلبی، رعشه، تشنج و مرگ کند.

 

زباله گوشت و استخوان

محبوب ترین سگ های دنیا + بایدها و نبایدهای غذایی سگ ها

چربی‌های جداشده از گوشت، چـه خام و چـه پخته، ممکن اسـت بـه پانکراس سگ‌ها آسیب بزند. بااینکه بـه‌نظر میرسد استخوان غذایی طبیعی برای سگ‌هاست، اما ممکن اسـت باعث خفگی انها شود. هم چنین استخوان‌ ممکن اسـت خرد شود و دستگاه گوارش را دچار بریدگی یا گرفتگی کند.

 

خرمالو، هلو و آلو

مشکل این میوه‌ها دانه‌ها و هسته‌ی آنهاست. دانه‌های خرمالو می توانند برای روده‌ی کوچک سگ‌ها مشکل‌ساز باشند و هم چنین بـه انسداد روده منجر شوند.

محبوب ترین سگ های دنیا + بایدها و نبایدهای غذایی سگ ها

این مشکل با خوردن هسته‌ی هلو یا آلو هم پیش می آید. باید بدانید کـه هسته‌ی این میوه‌ها دارای سیانید اسـت کـه برای سگ‌ها و هم چنین انسان‌ها سمی اسـت. انسان‌ها میدانند کـه نباید هسته‌ها را بخورند اما سگ‌ها نمیدانند.

 

تخم مرغ خام

محبوب ترین سگ های دنیا + بایدها و نبایدهای غذایی سگ ها

کارشناسان و دامپزشکان بسیاری معتقدند کـه خوراندن تخم‌مرغ خام بـه سگ‌ها ایده‌ی خوبی نیست. خوردن تخم‌مرغ خام با احتمال مسمومیت باکتریایی کـه از باکتری‌هایی مانند سالمونیا یا ایکولای ناشی میشود، همراه اسـت.

 منبع

لطفا امتیاز خود را ارسال کنید

درباره ی علی

مطلب پیشنهادی

خواب موز از معبران غربی و ایرانی 310x165 - تعبیر خواب موز از معبران غربی و ایرانی

تعبیر خواب موز از معبران غربی و ایرانی

تعبیر خواب موز انواع تعبیر خواب میوه موز را در اینجا خواهید خواند و تعبیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

12 − 2 =