یکشنبه , مرداد ۲۷ ۱۳۹۸
خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / فرهنگ و هنر / چهره ها / لیلا حاتمی در روز ششم سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر (6 عکس) – پرسیس هنوز رتبه بندی نشده است
حاتمی در روز ششم سی و هفتمین جشنوار 660x330 - لیلا حاتمی در روز ششم سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر (6 عکس) - پرسیس

لیلا حاتمی در روز ششم سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر (6 عکس) – پرسیس


عکس های لیلا حاتمی در مراسم فتوکال و نشست رسانه ای فیلم سینمایی «مردی بدون سایه» در ششمین روز از سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر

نشست خبری فیلم «مردی بدون سایه» با حضور علیرضا رئیسیان (کارگردان و تهیه کننده)، به آفرید غفاریان، لیلا حاتمی، پانته آ سیروس، نسیم ادبی، نادر فلاح، علی مصفا، عاطفه الهی، شادی کرم رودی (بازیگران)، ستار اورکی(آهنگساز)، محمدرضا دلپاک (طراحی و ترکیب صدا)، مجید کریمی (مجری طرح)، علیرضا نیکو لعل (مدیر فنی) و دیگر عوامل فیلم با اجرای محمود گبرلو در آخرین سانس از ششمین روز از جشنواره برگزار شد.

معرفی فیلم : «مردی بدون سایه» هفتمین ساخته علیرضا رئیسیان در بخش سودای سیمرغ سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر به رقابت می‌پردازد. این فیلم حکم آخرین قسمت از سه‌گانه عاشقانه این کارگردان را دارد.
دو قسمت قبلی این سه‌گانه «چهل سالگی» و «دوران عاشقی» نام داشتند که «چهل سالگی» در جشنواره بیست و هشتم فجر کاندیدای بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه و بازیگر نقش اول زن شد اما سیمرغی به‌دست نیاورد. «مردی بدون سایه» درباره بحران عاطفی آدم‌ها، روابط عاشقانه و زناشویی و نقش فضای مجازی در زندگی امروز است.
در خلاصه داستان اثر آمده است: ماهان کوشیار پس از ساخت یک فیلم مستند درباره قتل‌های زنجیره‌ای زندگی‌اش تهدید شده و همسرش عاشقانه به کمک او می‌آید اما حوادثی رمزآلود همه چیز را دگرگون می‌کند.
علی مصفا، فرهاد اصلانی، امیر آقایی، گوهر خیراندیش، نادر فلاح، به آفرید غفاریان، لیلا حاتمی، سیامک اطلسی، نسیم ادبی، سیمون سیمونیان، پانته آ سیروس، آزاده اسماعیل خانی بازیگرانی هستند که در این فیلم به ایفای نقش می پردازند.

بخوانید :  ویدا جوان و همسرش در جشن تولد امیرمحمد زند (3 عکس) - پرسیس

گزارش نشست رسانه ای فیلم : در این نشست، علی مصفا در مورد تکراری بودن نقش‌های خود گفت: خوشحالم که این آخرین بار است که در این جشنواره حضور دارم. علت این که نقش‌هایم را یک جور بازی می‌کنم این است که آن‌ها را من بازی می‌کنم و کس دیگری بازی نمی‌کند. به نظرم می‌رسد که بازی در این نقش، این شکلی مناسب بوده است و این کار کارگردان است که در مواجهه با من بگوید که این‌گونه بازی کنم یا خیر.

علیرضا رئیسیان در پاسخ به سوالی مبنی بر گنگ بودن دیالوگ‌های این فیلم گفت: شاید فیلم‌های دیگر زیادی روشن است.

لیلا حاتمی در مورد نقش خود صحبت کرد و گفت: آقای رئیسیان بسیار مایل بودند که این نقش را بازی کنم و از داستان فیلم نیز خوشم آمد. من چندین بار با آقای رئیسیان کار کرده‌ام و بازی در این کار یک تصمیم جدید نبود و در راستای بازی در فیلم‌های قبلی‌مان بود.

رئیسیان در پاسخ به سوالی مبنی بر انتهای باز این فیلم گفت: یک جمله معروف وجود دارد که می‌گوید هر اثر هنری در ذهن مخاطب کامل می‌شود. به تعداد کسانی که فیلم را می‌بینند، دیدگاه مختلف وجود دارد. البته به نظرم این گونه نیست که فیلمی که بین خیال و واقعیت حرکت می‌کند، گنگ باشد و به نظرم برای خیلی‌ها روشن بوده است و این را از خیلی‌ها شنیده‌ام.

بخوانید :  نفیسه روشن در اولین اکران مردمی فیلم لازانیا (8 عکس) - پرسیس

رئیسیان در مورد بدبینی شخصیت اصلی فیلم گفت: در فیلم دلایل زیادی برای این مساله وجود دارد. او می‌گوید که از شدت علاقه، آدم در شرایطی قرار می‌گیرد که دست به کاری می‌زند که دیگران او را تقبیح می‌کنند. در حقیقت، مجموعه شرایط، باعث می‌شود که او یک مسیری را طی می‌کند که به نقطه جوش می‌رسد. حداقل ۷ نکته وجود دارد که باعث می‌شود شخصیت اصلی به بدبینی فزاینده برسد.

رئیسیان در پاسخ به سوالی مبنی بر اعلام نام سرمایه‌گذاران این فیلم گفت: فارابی ۴ بار اعلام کرد که از ساخت این فیلم حمایت کرده است البته باید بگویم که حمایت نکرد و مشارکت کرد. یعنی ممکن است که سود هم ببرد. ما هم خواستیم که شفاف کنیم و بگوییم که چه کسانی در این فیلم سهم داشتند. باید اشاره کنم که بیش‌ترین سهم در ساخت فیلم، برای خود من است.

رئیسیان در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر دوپاره بودن این فیلم گفت: این فیلم دوپاره نیست. ما می‌خواستیم بگوییم که چه اتفاقی می‌افتد که یک زندگی آرام و با روند عادی، بحرانی می‌شود. قصد داشتم که داستان فیلم را از اول پیچیده نکنیم و می‌توانستیم از یک سکانس قتل آغاز کنیم در این فیلم می‌خواستیم بگوییم که چه اتفاقی می‌افتد که جریان عادی زندگی عوض شده و شخص را وادار به واکنش‌های سنگین می‌کند. این‌گونه نیست که بخواهیم یک پیام روشن و واضح را به مخاطب منتقل کنیم. خصوصا این فیلم که بین خیال و واقعیت سیال است. سو ظن بیش از حد می‌تواند بحران‌های غیر قابل بازگشت ایجاد کند.

بخوانید :  استوری های هنرمندان و بازیگران ایرانی معروف در برنامه اینستاگرام (30)

علیرضا رئیسیان در انتهای این نشست گفت: به نظرم برخی از فیلم‌هایی که در یکی دو سال اخیر می‌بینید، آخرین تولیداتی است که مسیری را برخلاف دو جریان موثر سینمای ایران یعنی فیلم‌های تجارتی و سفارشی طی می‌کنند. همه ما باید جدی باشیم که اگر حضور این سینما مهم است، ادامه پیدا کند. باید بگویم که شرایط برای فیلم‌هایی که بخواهند استقلال خود را در بیان هنری و صنعتی سینما حفظ کنند، سخت است. به نظر می‌رسد که نسل اول سینمای ایران کاملا محو شده است و سینماگران نسل دوم، یعنی دهه ۶۰ به جز یکی دو مورد، فیلم سازی برایش سخت شده است. به نظرم یکی از کمک‌های مهم رسانه به سینما در همین مقطع می‌تواند صورت بگیرد. کمک کنند که نگذارند فضای دو قطبی سینما، یعنی درام اجتماعی و درام انسانی از بین برود. تولید، نمایش و گذر از مسیرهای اداری ساخت، بسیار سخت شده است. من این هشدار را در این جشنواره می‌دهم که فیلم‌هایی که می‌تواند اثر اجتماعی و عاطفی بر بیننده بگذارد به سمت غیر ممکن شدن می‌رود. باید تمام تلاش خود را بگذاریم که فیلم‌سازان این نوع نگاه و نگرش تمام نشوند.

جشنواره فیلم فجر  لیلا حاتمی در روز ششم سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر (6 عکس)

جشنواره فیلم فجر  لیلا حاتمی در روز ششم سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر (6 عکس)

جشنواره فیلم فجر  لیلا حاتمی در روز ششم سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر (6 عکس)

جشنواره فیلم فجر  لیلا حاتمی در روز ششم سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر (6 عکس)

جشنواره فیلم فجر  لیلا حاتمی در روز ششم سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر (6 عکس)

جشنواره فیلم فجر  لیلا حاتمی در روز ششم سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر (6 عکس)

جشنواره فیلم فجر  لیلا حاتمی در روز ششم سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر (6 عکس)

جشنواره فیلم فجر  لیلا حاتمی در روز ششم سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر (6 عکس)منبع

لطفا امتیاز خود را ارسال کنید

درباره ی علی

مطلب پیشنهادی

شریفی نیا در سی و هفتمین جشنواره ج 310x165 - ملیکا شریفی نیا در سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر (۴ عکس) - پرسیس

ملیکا شریفی نیا در سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر (۴ عکس) – پرسیس

عکس های ملیکا شریفی نیا روز پنجشنبه در هشتمین روز از برگزاری سی و هفتمین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

چهار × 5 =