پنجشنبه , فروردین ۱۴ ۱۳۹۹
خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / بهداشت و سلامت / پوست و مو / لیفت سینه؛ حقایقی درباره جای زخم لیفت سینه هنوز رتبه بندی نشده است
سینه؛ حقایقی درباره جای زخم لیفت س - لیفت سینه؛ حقایقی درباره جای زخم لیفت سینه

لیفت سینه؛ حقایقی درباره جای زخم لیفت سینه


ماستوپکسی، که به عنوان جراحی لیفت سینه نیز شناخته می‌شود، یک روش جراحی است که با از بین بردن سستی پوست، جابجایی نوک پستان به سمت بالا و توزیع مجدد بافت برای رسیدن به شکل مورد نظر، ظاهر جوان تری را ایجاد می ­کند. در حالی که ممکن است این کار بهترین راه برای برگرداندن زمان به عقب باشد، اما زخم هایی نیز از خود باقی می ­گذارد. در این مقاله از بخش زیبایی، پوست و موی پرسیس به بررسی باقی ماندن زخم بر اثر لیفت سینه می پردازیم.

باقی ماندن زخم بر اثر لیفت سینه

جراحان پلاستیک به این نکته اشاره می‌کنند که زخم‌ های لیفت سینه در طول زمان محو می‌شوند، و در حالی که اغلب زنان می­گویند که این زخم ها با خود بدن یا لباس زیر پوشش داده می­شوند، اما این مورد برای کسانی که می­خواهند ظاهر برهنه مناسبی داشته باشند، باعث دلسردی است. البته همه ی خبرها بد نیست. استفاده از روش ‌های جراحی با ایجاد زخم های کمتر و مراقبت ‌های بهداشتی مناسب می‌تواند به طور چشمگیری ظاهر زخم‌ ها را به حداقل برساند.

زخم لیفت سینه

روش های لیفت سینه

هنگامی که درباره نگرانی های خود با جراح صحبت می­کنید، مهم است ذکر کنید که چه نوع زخمی، برای شما قابل ‌قبول است. در حالی که تمام روش های لیفت سینه دارای سطحی از جای زخم هستند، اما روش ‌های خاصی به هدف پوشاندن زخم‌ ها به روش‌ های مختلف وجود دارند.

روش ‌های لیفت سینه با نام‌ هایی شناخته می­شوند که به شکل زخم‌ هایی که از خود باقی می‌گذارند، اشاره دارند. این روش ها عبارتند از:

  • لیفت هلالی
  • لیفت دوناتی
  • لیفت آبنبات چوبی
  • لیفت لنگری
  • ماستوپکسی افقی
  • لیفت بدون زخم

هر تکنیک با مجموعه ای از مزایا و مضرات همراه است و هیچ گزینه ‌ای برای تمام بیماران مناسب نیست. مهم است که لیفتی را انتخاب کنید که بهترین اهداف زیبایی‌ شناسی شما را برآورده ‌کند.

لیفت هلالی

لیفت هلالی، نام خود را از روی پوست هلالی ‌شکل بالای هاله پستان که در طول فرآیند شکافته می‌شود، برداشته است. هنگامی که لبه‌ های پوست دوخته می‌شود، نوک پستان چند سانتی متر بالا می­آید.

این روش مشهور است چون برش به دکترها اجازه می‌دهد که بافت پستان را تغییر دهند و ایمپلنت را در بالا یا پایین‌ ماهیچه قرار دهند و تنها یک جای زخم کوچک در بالای نوک پستان باقی بگذارند. با این حال، این روش دارای جنبه ‌های منفی ای نیز است: تنها مقدار کمی لیفت ایجاد می­شود و ایجاد همه اندازه‌ ها و به کار بردن انواع ایمپلنت ها امکان پذیر نیست و بیشتر زنان خواستار لیفتی بیش از این مقدار هستند.

بخوانید :  11 ماسک پیاز برای افزایش رشد مو و درمان شوره سر

لیفت دوناتی

یک روش معروف دیگر برای لیفت پستان شامل یک برش در دور هاله پستان است که به خاطر شکل پوست جدا شده در طول عمل جراحی، به لیفت دوناتی مشهور است.

با این عمل جراحی، یک برش در اطراف هاله پستان و بعد یک برش بیرونی دیگر به منظور حذف دونات پوستی دور آن ایجاد می­شود . نوک پستان به پوست سینه دوخته شده و آن را منقبض می­کند. این روش باعث لیفتی بیشتر از هلال می‌شود، اما باز هم مقدار نسبتا کمی از افتادگی درمان می­ شود.

زخم لیفت سینه

لیفت آبنبات ‌چوبی

برای زنانی با افتادگی سینه بیشتر از آنچه که بتوان از طریق لیفت هلالی یا روش ‌های دوناتی اصلاح کرد، پزشکان ممکن است لیفت آبنبات چوبی را پیشنهاد دهند. این روش که تحت عنوان لیفت عمودی نیز شناخته می‌شود، به جراحان این امکان را می­دهد تا با ایجاد یک بریدگی سوراخ کلیدی شکل بر روی سینه، حفظ نوک پستان و از بین بردن هر گونه پوست اضافی در زیر آن، عمل لیفت را انجام دهند. پس از آن، هاله دور پستان به موقعیت جدیدش منتقل می‌ شود، در حالی که دوختن لبه‌ های پوست در کنار هم موجب ایجاد زخمی به شکل یک آبنبات ‌چوبی در اطراف نوک پستان و خطی عمودی به سمت خط پایین سینه می‌ شود.

 لیفت لنگری

اکنون به لیفت لنگری یا T وارونه می­رسیم. این قدیمی ‌ترین تکنیک ماستوپکسی است که توسط بسیاری از جراحان به عنوان “استاندارد طلایی” برای زنانی با افتادگی شدید در نظر گرفته می‌شود که نیاز به حذف مقدار قابل ‌توجهی از پوست برای رسیدن به شکل مناسب دارند. این تکنیک تهاجمی ترین روش است و بزرگ ‌ترین جای زخم را برجای می‌ گذارد.

برای جابجا کردن نوک پستان به سمت بالا، پزشکان یک برش در اطراف هاله دور پستان و زیر خط پستان ایجاد می‌کنند. قسمتی از پوست از زیر نوک پستان حذف می­شود، که موجب قرارگیری در موقعیت بالاتری می­شود. دوختن شکاف، منجر به ماندن یک جای زخم به شکل لنگر می‌شود، که در راستای منحنی پستان است.

بخوانید :  درمان جوش های سرسیاه بینی، چانه و کم

جراحان هم چنین ممکن است این روش ‌ها را در طول لیفت عمودی اصلاح شده ترکیب کرده یا تغییر دهند که زخم J  شکل” یا “زخم ‌های کوچک T  شکل وارونه” را به جا می­گذارد.

 ماستوپکسی افقی

این روش به نام های مختلفی شناخته می­شود. این تکنیک جراحان را قادر می‌سازد تا بدون برجای گذاشتن یک جای زخم عمودی از هاله دور پستان به سمت شیار سینه یک موقعیت جدید برای نوک پستان ایجاد کنند. در عوض، یک برش افقی روی کل پستان در بالای هاله پستان ایجاد می­شود، و جراح در حالی که نوک پستان را بدون تغییر باقی می­گذارد، پوست زیر آن را می­شکافد.

بعد از آن، نوک پستان از طریق یک برش گرد جدید بالاتر روی پستان کشیده می‌شود، و هنگامی که برش بسته می‌شود، بیمار تنها با زخم ‌های افقی بر روی سینه و اطراف نوک پستان باقی می‌ماند.

لیفت بدون زخم

در نهایت، به لیفت به اصطلاح بدون زخم می­رسیم. زنانی که به دنبال انجام لیفت کم هستند اما نمی­خواهند که جای زخمی بر روی بدن باقی بماند، ممکن است تکنیکی را انتخاب کنند که از شبکه ‌ای از بخیه های جراحی که از طریق بریدگی ‌های ریزی در امتداد استخوان ترقوه، که به زیر بافت پستان هدایت می‌شوند، استفاده می­کند و سپس به استخوان ترقوه متصل شوند تا یک سینه بند داخلی ایجاد کنند. بافت همبندی در اطراف نخ ‌ها شکل می‌گیرد و از لحاظ بصری بستری را برای لیفت نوک پستان فراهم می‌کند.

از لحاظ فنی، این روش هنوز هم جای زخم هایی را در امتداد استخوان ترقوه باقی می­گذارد، اما آن ‌ها بسیار کوچک هستند. به نظر می‌رسد که این روش کم ترین حالت تهاجمی را دارد، اما این روش کم ‌ترین تاثیر را هم دارد، و بیشتر زنان کاندید مناسبی برای این روش نیستند.

متاسفانه انتخاب روش درست برای ماستوپکسی شما به سادگی سفارش از یک منو نیست. نوع زخمی که ایجاد می­شود بستگی به نوع جراحی ای دارد، که نیاز دارید و هیچ پروتکل یا فرمول استانداردی برای ماستوپکسی وجود ندارد.

بخوانید :  ۵ تاثیر حیرت آور سوپ قلم روی زیبایی

زخم لیفت سینه

 عواملی که باید در نظر گرفته شوند: آموزش و تجربه

دکتر دیوید سانگ، جراح پلاستیک مقیم شیکاگو، می‌گوید: ” تکنیکی که جراح پلاستیک از آن استفاده می‌کند، به عوامل زیادی بستگی دارد: سن، وزن، پوست، و اینکه آیا بیمار بچه دار شده است یا نه. این ها همه جنبه‌ هایی هستند که جراحان مدنظر قرار می‌دهند – و این تازه آغاز کار است.”

او می‌گوید: “جراحان همچنین تراکم و توزیع بافت را بررسی می‌کنند. و این که آیا دیواره سینه محدب یا مقعر است و اندازه دور سینه چه مقدار است و اینکه کدام روش بهترین نتیجه را خواهد داشت را بررسی خواهند کرد.

با این وجود، برخی از روش‌ ها به جراحان اجازه می‌دهند که جلوه ظاهری زخم‌ ها را به حداقل برسانند. جراح پلاستیکی بنام دکتر جاناتان هیستین می‌گوید: ” افزودن ایمپلنت سینه به این روش گاهی به جراح اجازه می‌دهد که زخم را کوتاه کرده و یا حتی جای زخم را حذف کند.”

البته، زنانی که به جراحی افزایش سایز پستان علاقه ‌ای ندارند، این گزینه‌ ها را هم در اختیار ندارند. شش سال آموزش یک جراح پلاستیک قبل از عبور از امتحانات بورد برای افزایش شانس داشتن یک نتیجه مثبت حیاتی است. سانگ می‌گوید: ” به جای فکر کردن به زخم ‌ها، زنان باید بیشتر بر روی شکل و انتخاب جراح مناسب تمرکز کنند. زخم‌ ها در طول زمان محو خواهند شد.”

سانگ می‌گوید: ” در پایان باید بگویم که زنان نباید اجازه دهند که ترس از باقی ماندن جای زخم آن ها را از داشتن سینه مورد نظرشان دور کند. در بیشتر موارد، بیماران از لیفت خود بسیار راضی هستند. لیفت سینه بر جلوه و زیبایی ظاهری سینه چه در داخل و چه خارج لباس تاثیر گذار است و در نهایت آن ها به دلیل زیبایی سینه هایشان احساس جوانی بیشتری دارند. حتی با وجود زخم ‌ها.” هیستین با این نظر موافق است و می‌گوید: ” اگرچه این موضوع درست است که لیفت سینه باعث برجای ماندن زخم‌ می‌ شود، اما دستیابی به ظاهر جوان تر معمولا ارزش آن را دارد.”منبع

لطفا امتیاز خود را ارسال کنید

درباره ی علی

مطلب پیشنهادی

8 توصیه از جراحان پلاستیک برای بهبودی سر 310x165 - 8 توصیه از جراحان پلاستیک برای بهبودی سریعتر پس از تامی تاک

8 توصیه از جراحان پلاستیک برای بهبودی سریعتر پس از تامی تاک

تامی تاک که به نام آبدومیناپلاستی نیز شناخته می شود، یکی از رایج  ترین روش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

3 × 4 =