جمعه , دی ۲۷ ۱۳۹۸
خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / فرهنگ و هنر / اخبار فرهنگی و هنری / زوج های مشهور سینمای ایران هنوز رتبه بندی نشده است
های مشهور سینمای ایران - زوج های مشهور سینمای ایران

زوج های مشهور سینمای ایران


زوج های مشهور سینمای ایران | از رامبد جوان تا لیلا حاتمی

زوج های مشهور سینمای ایران | از رامبد جوان تا لیلا حاتمی

 

در اینبخش زوج هـای معروف سینمای کشور ایران رابه شـما معرفی میکنیم. ازدواج هنرمندان و سلبریتی ها بیشتر از بقیه افراد یک جامعه پر رنگ و دیده می شود، مثلاً چندی پیش امیر حسین صدیق خبر از ازدواج خود داد و بـه دنبال آن، الهام حمیدی هم با انتشار پستی در اینستاگرام خبر ازدواج خودرا رسانه ای کرد، اما بین سلبریتی هـای ایرانی کدام زن و شوهرها معروف ترند؟ با پرسیس همراه باشید.

 

علی مصفا و لیلا حاتمی

زوج های مشهور سینمای ایران | از رامبد جوان تا لیلا حاتمی

علی مصفا و لیلا حاتمی، شناخته‌شده‌ ترین زوج هنری‌اند که هردو درخانواده هنری پرورش یافته‌اند. علی مصفا فرزند مظاهر مصفا و دکتر امیربانو کریمی اسـت و لیلا حاتمی نیز تنها فرزند علی حاتمی و زری خوشگام اسـت. حاصل ازدواج این دو زوج هنری، مانی و عسل اسـت.

 

رامبد جوان و نگار جواهریان

رامبد جوان، هنرپیشه، مجری و کارگردانی اسـت که نامش همواره با شیطنت‌هـای خاص او همراه اسـت. جوان که با نقش «فرید صباحی» در مجموعه خانه سبز شناخته شد، اینروزها با خندواه نام خود رابه یک برند در هنرهای تصویری ایران تبدیل کرده اسـت. ازدواج او با نگار جواهریان سال پیش علنی شد.

زوج های مشهور سینمای ایران | از رامبد جوان تا لیلا حاتمی

جواهریان بازیگری توانا و خوش سابقه در تئاتر و سینماست کـه آثار برجسته ای چون “قندون جهیزیه” و “حوض نقاشی” رادر کانامه خود دارد. رامبد جوان پیش از ازدواج با نگار جواهریان، همسر سحر دولتشاهی بازیگر سینما و تلویزیون بود کـه این زندگی مشترک دوام نیافت.

 

مهراب قاسم‌ خانی و شقایق دهقان

مهراب نویسنده مجموعه «پاورچین» بودو شقایق بازیگر این مجموعه. همین حضور باعث آشنایی‌شان و زمینه ازدواجشان را فراهم کرد.

زوج های مشهور سینمای ایران | از رامبد جوان تا لیلا حاتمی

شقایق دهقان علاوه بر بازی دراین مجموعه، کارهای غالبا طنزی چون مسافران، دزد و پلیس، ساختمان پزشکان و باغ مظفر نیز در پرونده خود دارد. مهراب قاسم‌خانی نیز که با نگارش فیلمنامه هـای طنز شناخته میشود و نگارش مجموعه‌هـای بسیاری را در پرونده کاری خود ثبت کرده اسـت. حاصل این ازدواج پسری بنام «نویان» اسـت.

 

امیر جعفری و ریما رامین‌ فر

جعفری در کنار بازیگری، طرفداری از تیم محبوبش را فراموش نکرده و همواره ودر موقعیت‌هـای مختلف استقلالی بودنش رابه همه ی یادآوری می‌کند. او که در کنار ریما رامین‎فر زوج محبوبی را تشکیل داده اسـت، در فیلم‌هایی چون قاعده تصادف، نفوذی، بی‌پولی و مکس نیز بازی کرده اسـت.

زوج های مشهور سینمای ایران | از رامبد جوان تا لیلا حاتمی

رامین‌فر نیز با بازی در مجموعه پایتخت طرفداران بسیاری بـه دست آورده و اینروزها همه ی منتظرند تا دومین مجموعه پایتخت را در ایام نوروز مشاهده کنند. رامین‌فر که مادر یک پسر 10 ساله بنام آیین اسـت، برای حضور در مجموعه پایتخت فرزندش را برای مدتی تنها گذاشته و تلاش کرد تا بار دیگر اثری درخور از خود ارائه دهد کـه این تلاش ها در “ابد و یک روز” بـه ثمر نشست.

 

پژمان بازغی و مستانه مهاجر

پژمان بازغی بیش از مستانه مهاجر شناخته شده اسـت. هر چـه باشد بازغی بازیگر اسـت و مهاجر در پشت صحنه و مسئول تدوین اسـت. کار مهاجر در فیلم‌هـای زندگی خصوصی، دختر شاه‌پریون، سوت پایان، آتش بس و سوپراستار ستودنی اسـت.

زوج های مشهور سینمای ایران | از رامبد جوان تا لیلا حاتمی

بازغی نیز با اینکه فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع از دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی امیرکبیر اسـت اما در نقش هـای خود بـه خوبی درخشیده تا جایی که آثاری چون ندارها، دولت مخفی، دوئل، سربازهای جمعه و بارکد را در پرونده کاری خود ثبت کرده اسـت.

 

مسعود رایگان و رویا تیموریان

زوجی هنری که بش از آنکه بازیگر سینما و تلویزیون باشند، بازیگر تئاترند و برای این هنر صحنه زحمات بسیار کشیده‌اند. البته رایگان در آثاری چون مدار صفر درجه، سقوط یک فرشته، سنتوری، خون‌بازی، گلچهره و بوسیدن روی ماه حاضر شده اسـت.

زوج های مشهور سینمای ایران | از رامبد جوان تا لیلا حاتمی

تیموریان نیز در فیلم‌هـای زندان زنان، گزارش یک جشن، سنتوری، شب دهم و کافه ستاره بازی کرده اسـت. این زوج در مجموعه شمس‌العماره نقش زوج عاشق‌پیشه‌ای را بازی می‌کردند که در نوع خود، جالب و دیدنی بود.

 

امین زندگانی و الیکا عبدالرزاقی

الیکا عبدالرزاقی اگرچه لیسانس ادبیات نمایشی دارد ودر پرونده کاری‌اش آثار بسیاری ثبت کرد اسـت، اما حضورش در مجموعه قهوه تلخ چنان زیبا بود که بسیاری وی را برای بازی در همین نقش می‌شناسند.

زوج های مشهور سینمای ایران | از رامبد جوان تا لیلا حاتمی

او که هم چون تعداد زیادی از بازیگران فارغ التحصیل آموزشگاه هنری استاد سمندریان اسـت، در فیلم‌هـای فرزند صبح، ویلای مـن، میوه ممنوعه و مرد هزار چهره بازی کرده اسـت. امین زندگانی هم که بازیگر سینما و تلویزیون اسـت در آثاری چون ملک سلیمان، مختارنامه، معصومیت از دست رفته و روزگار جوانی بازی کرده اسـت.

 

حدیث فولادوند و رامبد شکرابی

حدیث فولادوند کشف گلاب آدینه کـه در سال هـای پررنگ جوانان در سینمای دوران اصلاحات درخشید و دیده شد و بعد چند سالی بـه محاق رفت و حالا کمابیش فعالیت دارد ودر قیاس با همسرش فعالتر بنظر می‌رسد، دست هـای آلوده،غزل، کما، رز زرد از جمله کارهای فولادوند اسـت کـه وی را در بین مردم مطرح کرد.

بخوانید :  نیوشا مدبر در اکران افتتاحیه فیلم دو لکه ابر (4 عکس) - پرسیس

زوج های مشهور سینمای ایران | از رامبد جوان تا لیلا حاتمی

او البته در تلویزیون هم چند تجربه نظیر مختارنامه داشته اسـت، اگر تله فیلم ها نبود می‌شد نام فولادوند را بعنوان یک بازیگر سابقاً فعال آورد، اما بـه لطف فیلمهای سوپر مارکتی او در دنیای تصویر ادامه حیات میدهد.

 

بابک حمیدیان و مینا ساداتی

زوج های مشهور سینمای ایران | از رامبد جوان تا لیلا حاتمی

بابک حمیدیان بازیگر توانایی کـه عیار هنری خودرا با ایفای عالی نقش ها متنوع و بعضاً متضاد بار ها اثبات کرده، دو سال پیش با مینا ساداتی بازیگر توانا و بی حاشیه سینما و تئاتر ازدواج کرد.

 

اشکان خطیبی و آناهیتا درگاهی

زوج های مشهور سینمای ایران | از رامبد جوان تا لیلا حاتمی

اشکان خطیبی یکیدیگر از هنرمندان همه ی کاره ماست کـه جز بازیگری در ترانه سرایی، آهنگسازی و خوانندگی نیز تبحر دارد، با آناهیتا درگاهی بازیگر جوانی کـه پیش از این بـه صورت حرفه ای بـه هنر نقاشی میپرداخت، ازدواج کرده اسـت.

 

جواد عزتی و مه لقا باقری

زوج های مشهور سینمای ایران | از رامبد جوان تا لیلا حاتمی

جواد عزتی بازیگر توانای طنز کشورمان نزدیک بـه یک دهه اسـت کـه یک زندگی آرام با مه لقا باقری بازیگر طنز تلویزیون و تئاتر دارد. جواد کـه درسال هـای اخیر با هنرنمایی هـای متنوع اش بسیار محبوب شده، در مسیر موفقیت بسیار سریعتر از همسرش حرکت می‌کند، مه لقا هم در فصل پیش دورهمی حضور موفق اما موقتی داشت.

 


 

در ادامه 10 زن و مرد به یادماندنی سینمای ایران

اگر بخواهیم خیلی موشکافانه بـه مفهوم زوج در سینما بپردازیم، می‌توانیم بـه این تعریف یک خطی بسنده کنیم که زوج، بـه دو بازیگر روبروی هم گفته می‌شود که بتوانند هارمونی خاصی میان خلق نقش‌هـای یکدیگر برقرار کنند و درضمن ایفای فوق‌العاده نقش شان، نقش قابل توجهی در فروش بسیار خوب فیلم داشته باشند.

 

خسرو شکیبایی و بیتا فرهی

توفانی که فیلم «هامون» بپا کرد، فارغ از تمام ارزش‌هایی که با خود بـه همراه داشت، یک ابر ستاره مرد و یک ستاره زن رابه سینمای ایران معرفی کرد.این زوج، نخستین زوج سینمای ایران پس از انقلاب بودند که بـه مردم معرفی شدند.«هامون» در زمانی که دوران سازندگی در ایران شروع شده بودو جو روشنفکری در میان مردم عمومیت یافته بود، ساخته و اکران شد.

زوج های مشهور سینمای ایران | از رامبد جوان تا لیلا حاتمی

داریوش مهرجویی با نگارش زندگی یک زوج روشنفکر، بهترین طریق همذات پنداری را برای مخاطب آن دوران فراهم آورد و بدین ترتیب «هامون»، بـه یکی از بهترین ساخته‌هـای تمام عمر سینمای ایران تبدیل شد. خسرو شکیبایی و بیتا فرهی علاوه بر «هامون»، در دو فیلم دیگر نیز با یکدیگر همبازی شدند. بیتا فرهی پس از مرگ خسرو شکیبایی گفت: «بهترین خاطراتی که مـن در سینما دارم با حضور خسرو شکیبایی بوده اسـت.»

 

پرویز پرستویی و فاطمه معتمدآریا

پرستویی و معتمدآریا هردو جزو پیشکسوتان بازی در سینما هستند که تجربه 5 فیلم سینمایی و دو سریال را در پرونده کاری خود دارند.نخستین همکاری این زوج کاربلد سینمای ایران درسال 77 و با فیلم «مرد عوضی» رقم خورد. این فیلم اگرچه ارزش‌هـای سینمایی زیادی نداشت اما یک بده بستان اعجاب انگیز از بازی کمدی دو بازیگر مطرح را برای مردم بـه ارمغان آورد.

زوج های مشهور سینمای ایران | از رامبد جوان تا لیلا حاتمی

دومین همکاری، یک سال بعد و با فیلم «شوخی» اتفاق افتاد؛ «شوخی» هم فیلم چندان ماندگاری نبود اما بازی‌هایش تحسین شده بود.در همان سال این زوج بـه بازی در «مومیایی 3» پرداختند که بـه لحاظ مضمون، تابع دو فیلم قبلی اما در شکل بازی، نکات جدیدتری از این زوج در اختیار مخاطب قرار می‌داد. «عزیزم مـن کوک نیستم» درسال 80، با همان ساختار 3 فیلم قبلی و بازی‌هایی درخور توجه روانه اکران شد.

 

شاید تعدد این فیلم‌هـای کمدی در طول4 سال سبب شد تا این زوج سینمایی برای مدت 6 سال در سینما آفتابی نشوند و پس ازآن هم با فیلم «صد سال بـه این سال‌ها» حضوری متفاوت در سینما داشته باشند که متأسفانه این فیلم تا بـه امروز اجازه اکران پیدا نکرده اسـت.ازآن سال تا بـه امروز، این دو بازیگر در دو سریال شاخص شبکه اول سیما بـه بازی پرداختند که «لبه تیغ» و «آشپزباشی» نام داشت.

 

محمدرضا گلزار و مهناز افشار

شـما چـه طرفدار محمدرضا گلزار در سینما باشید یا نباشید، باید بـه نقش و جایگاه ستاره بودن او در سینمای کشورمان ایمان داشته باشید.گلزار درسال‌هـای نخست فعالیتش توانست با همبازی شدن با ستاره زن آن زمان یعنی مهناز افشار، یک زوج سینمایی تجاری را تشکیل دهد که بشدت مورد توجه تهیه‌کنندگان و کارگردانان بسیاری قرار داشت بـه گونه‌ای که انها در فاصله 6 سال، در 6 فیلم با یکدیگر همبازی شدند.

 

انها دو فیلم میلیاردی و چهار فیلم با فروش‌هـای بسیار قابل توجه رابه سینما تحویل دادند. «سم عسل» درسال 81، نخستین رویارویی این دو بازیگر بود که متأسفانه بـه دلیل داستان نه چندان پرکشش، این فیلم نتوانست چندان بدرخشد و مورد توجه مردم قرار بگیرد. اما درسال 82، ورق برای این بازیگران برگشت و کمپانی «پویا فیلم» از این دو بازیگر برای فیلم «کما» بهره برد.

بخوانید :  معرفی بهترین انیمیشن ها و انیمه های تاریخ جهان + خلاصه داستان

زوج های مشهور سینمای ایران | از رامبد جوان تا لیلا حاتمی

فروشی که تأثیری کاملاً مستقیم بر جایگاه هردو بازیگر و انتخاب‌هـای بعدی‌شان داشت.در همان سال و قبل از اکران فیلم «کما»، این زوج شناخته شده در فیلم پربازیگر «13 گربه روی شیروانی» نیز بـه بازی پرداختند که این فیلم پر از جلوه‌هـای ویژه بصری و کامپیوتری نیز عملاً نتوانست در بین مردم جایگاه رفیعی داشته باشد.

 

چهارمین بازی این دو بازیگر در مقابل یکدیگر بـه فیلم «آتش بس» درسال 84 برگشت که صف‌هـای طویل کنار هر سینما خبر از یک فیلم میلیاردی می‌داد، همین‌طور هم شد و دو ستاره آن روزهای سینمای ایران توانستند جایگاه تجاری‌ای که با فیلم «کما» برای خود دست و پا کرده بودند را تقویت بخشند.در همان سال، این دو بازیگر، در فیلم بسیار ضعیف «تله» بـه ایفای نقش پرداختند.

 

سابقه خوب انها سبب شد تا آن فیلم باوجود تمام ضعف‌هایی که داشت، بیشتر از نیم میلیارد تومان فروش داشته باشد.«تله» حتی تا بـه امروز هم ضعیف‌ترین فیلم کارنامه سیروس الوند بـه حساب می‌آید. و اما آخرین رودررویی این دو بازیگر، بـه فیلم «کلاغ پر» برمی‌گردد که درسال 86 ساخته شد و عملاً شکست بزرگی برای این دو بازیگر بـه حساب آمد.

 

محمدرضا گلزار و الناز شاکردوست

جایگاه محمدرضا گلزار بعنوان ستاره بازیگری سینمای ایران درحدود یک دهه، تصمیم تهیه کنندگان بسیاری را در زمینه قرار دادن او در مقابل بازیگران مختلف تقویت نمود.بجز مهناز افشار که پارتنر بسیار خوبی برای گلزار بـه حساب می‌آمد، ستاره جدیدی وارد سینما شده بود که رویارویی او با گلزار می‌توانست ظاهرا بـه خلق فیلم‌هـای ماندگاری بینجامد.

 

این رویارویی شکل گرفت و حاصل کار،4 فیلمی شد که اگرچه ماندگار نیستند اما فروش‌هـای خوبی را برای گیشه بـه ارمغان آوردند. نخستین رویارویی محمدرضا گلزار و الناز شاکردوست بـه سال 83 بر می‌گردد که کیومرث پوراحمد تصمیم گرفت با ساخت فیلم «گل یخ»، یک بازسازی از فیلم «پادشاه‌قلب‌ها» انجام دهد.فیلم ساخته شد و فروش نسبتاً خوبی کرد اما این زوج، راه طولانی برای جا افتادن داشتند.

زوج های مشهور سینمای ایران | از رامبد جوان تا لیلا حاتمی

دومین همکاری درسال 86 و با فیلم «مجنون لیلی» رقم خورد که این فیلم هم بـه دلیل پر بازیگر بودن و داستان اپیزودیک خود، نتوانست کمک شایان توجهی بـه دیده شدن این زوج بکند تا این‌که یک سال بعدش، برادران بانکی توانستند با بـه خدمت گرفتن این زوج در فیلم «دو خواهر»، جهشی قابل توجه در شناخت آن ها داشته باشند.«دو خواهر» در کل کشور بالغ بر 2 میلیارد فروخت.

 

بدین ترتیب جایگاه گلزار پس از 3 سال دوباره تقویت شد و بازیگر گرانی بنام الناز شاکردوست، اعلام موجودیت کرد. آخرین همکاری این زوج هم بـه سال 90 و فیلم «تـو و مـن» باز می‌گردد که بـه دلیل تشابه بسیار زیاد فضای این فیلم با فیلم «دو خواهر» و همچنین شرایط اقتصادی خاصی که درسال 91 دامن سینما را فرا گرفت، این فیلم نتوانست بـه فروشی بیشتر از 700 میلیون در پایتخت برسد.

 

حمید گودرزی و نیوشا ضیغمی

حمید گودرزی و نیوشا ضیغمی در آن سال‌ها، جزو بازیگرانی بودند که کارهای نسبتاً بفروشی انجام داده بودند اما نتوانسته بودند زوج مطابق با بازی خودرا پیدا کنند.این اتفاق درسال86 و با فیلم «قرنطینه» رقم خورد.فیلم سالمی که بازی این زوج، بـه خوبی در آن بـه چشم آمد.

زوج های مشهور سینمای ایران | از رامبد جوان تا لیلا حاتمی

حاصل این همکاری خوب در یک سال آتی دیگر، دو بار تکرار شد و انها در فیلم‌هایی چون «تلافی» و «گناه مـن» هم همبازی یکدیگر بودند اما کناره گرفتن تدریجی حمید گودرزی از سینما و توجه بیشترش بـه زندگی خانوادگی سبب شد تا این زوج نتوانند در فیلم دیگری بازی کنند.

 

حامد بهداد و لیلا حاتمی

حامد بهداد یکی از بهترین بازیگران مرد حال سینمای ایران اسـت و لیلا حاتمی هم جزو یکی از بهترین بازیگران زن سینمای مـا. بنابراین طبیعی اسـت که وقتی پای یک قصه خوب و کارگردانی هوشمند وسط باشد، مـا باید شاهد بازی‌هایی استثنایی در آن فیلم باشیم. زوج حامد بهداد و لیلا حاتمی، تاکنون 4 فیلم با یکدیگر بازی کرده‌اند.

زوج های مشهور سینمای ایران | از رامبد جوان تا لیلا حاتمی

آن ها در ابتدا در فیلم «هر شب تنهایی» رسول صدرعاملی بـه بازی پرداختند که بـه دلیل پرداخت فوق‌العاده ضعیف داستانی، بازی نه چندان خاص آن ها نیز بـه چشم نیامد و بدین ترتیب همکاری این دو بازیگر خوب با فیلمی بد شروع شد.«سعادت آباد» دومین فیلم انها بود که حامد بهداد بهترین بازی عمرش را در آن فیلم انجام داد و لیلا حاتمی نقش قابل توجهی دراین بازی فوق‌العاده او داشت.

بخوانید :  نیکی مظفری در مراسم جمع آوری کمک مالی برای سیل زدگان (3 عکس) - پرسیس

 

«نارنجی پوش» مهرجویی که اوج هنرنمایی این زوج کاربلد سینمای ایران بود. البته این دو در فیلم «پله آخر» نیز بازی کرده‌اند که دیگر زوج روبه‌روی یکدیگر نیستند؛ این فیلم تا چند روز دیگر در سینماهای کشور بـه اکران عمومی می‌رسد.البته اگر حاتمی یک ماه پیش در ایران بودو پیشنهاد بازی در فیلم «چـه خوبه برگشتی» مهرجویی را می‌پذیرفت، هم‌اکنون باید منتظر بازی جالب توجه دیگری از او در کنار حامد بهداد می‌بودیم.

 

لیلا حاتمی در گفت‌وگو‌ای، در زمینه همبازی شدن با حامد بهداد گفته بود: «مـن خودم همیشه از طرفداران این بوده‌ام که با حامد بهداد همبازی باشم و همیشه از این موضوع استقبال کرده‌ام چون احساس می‌کنم کارش برایش جدی اسـت، یعنی هر دوی مـا هدف مشترک داریم که آن ارتقای فیلمی اسـت که داریم بازی می‌کنیم. واقعاً حضور دارد. آدم از کسانی که آن قدر حضور دارند و می‌روند در بازی، خوشش می‌آید»

 

محمدرضا فروتن و میترا حجار

زوج محمدرضا متواضع و میترا حجار، محصول سینمای نیمه دوم دهه هفتاد ایران اسـت. «فریاد»، درسال 77 فیلم کمتر دیده شده کیمیایی، نخستین رویارویی این دو بازیگر جوان و بااستعداد سینمای ایران بود.فیلم، دیده نشد و بالطبع این زوج نیز بـه چشم نیامد.اما تمام کاستی‌هـای «فریاد»، با فیلم «متولد ماه مهر» درسال 78 جبران شد.

زوج های مشهور سینمای ایران | از رامبد جوان تا لیلا حاتمی

با سیمرغی شدن حجار در همان سال و متواضع درسال قبلش، توجه همگی بـه این زوج جدید سینما جلب شد.دومین همکاری این زوج با کیمیایی، یکی از بهترین فیلم‌هـای تمام طول عمر سینمایی کیمیایی بود؛ کیمیایی «اعتراض» را ساخت و از ایران خارج شد. دوستداران سینما این فیلم را چندین و چند بار دیدند و نه تنها ازآن لذت بردند بلکه بـه تثبیت جایگاه سینمایی زوج متواضع و حجار ایمان آوردند.

 

«بازنده» درسال 83، دیگر رویارویی این زوج بود که بـه دلیل ضعف‌هـای داستانی برای زوجی که در فیلم‌هـای کیمیایی و درویش شناخته شده بودند، شکست خورد ودر نتیجه، بازی انها زیاد بـه چشم نیامد. آخرین بازی این زوج، رودرروی یکدیگر بـه فیلم «دلتنگی‌هـای عاشقانه» باز می‌گردد که درسال 91 تولید شد و نخستین نمایش‌اش در سی و یکمین جشنواره فیلم فجر خواهد بود.

 

صابر ابر و ترانه علیدوستی

این دو بازیگر نیز منتسب بـه جریان روشنفکری بازیگری در سینمای ایران هستند که بازی‌هـای رودرروی‌شان، خاطرات خوشایندی را برای آن ها و مخصوصاً مخاطبان سینمای ایران بـه همراه دارد.نخستین فعالیت این زوج مقابل یکدیگر، بـه فیلم «درباره الی» اصغر فرهادی باز می‌گردد که این دو، نقش زوجی را ایفا می‌کنند که حتی یک پلان تصویری مقابل یکدیگر ندارند!

زوج های مشهور سینمای ایران | از رامبد جوان تا لیلا حاتمی

هر چـه این زوج در «درباره الی» مقابل یکدیگر بازی نکردند اما در «انتهای خیابان هشتم» تماماً در کنار یکدیگر بودند و بازی‌هـای روانی از خود بـه نمایش گذاشتند.«پذیرایی ساده» مانی حقیقی که هنوز بـه اکران درنیامده نیز رویارویی چند سکانس از این زوج اسـت که در نوع خود جالب توجه اسـت. آخرین همکاری این زوج، بـه فیلم «آسمان زرد کم عمق» بهرام توکلی باز می‌گردد.

 

رضا کیانیان و رؤیا نونهالی

رضا کیانیان پارتنر بازیگران بسیاری بوده اسـت که از میان انها، رؤیا نونهالی، هم در دفعات بیشتری همراه او بودو هم در فیلم‌ هـای مهم این بازیگر، وی را یاری نمود.«بوی کافور، عطر یاس» درسال 78، «ماهی‌ها عاشق می‌شوند» درسال 83، «خاک آشنا» درسال 86 و «صداها» درسال 87، بازی‌هـای این زوج کاربلد سینمای ایران اسـت.

زوج های مشهور سینمای ایران | از رامبد جوان تا لیلا حاتمی

البته ناگفته نماند که این زوج سینمایی در فیلم‌هـای خانه‌ای روی آب «80» و یک تکه نان «83» نیز بازی کرده‌اند که بازی‌هایشان دراین دو فیلم، در مقابل یکدیگر نبوده اسـت. نکته جالب دیگر در مورد این زوج سینمایی آن اسـت که هردو آن ها، بازیگران مورد علاقه «بهمن فرمان آرا» بـه حساب می‌آیند که با نگاهی بـه لیست همکاری‌هـای این دو، در می‌یابیم که آن ها در بیشتر فیلم‌هـای چند سال اخیر این کارگردان حاضر بوده‌اند.

 

حمید فرخ‌ نژاد و مهتاب کرامتی

«زندگی خصوصی آقا و خانم میم»، فارغ از تمام داشته‌هـای سینمایی قابل توجه خود، نخستین رویارویی حمید فرخ‌نژاد، بازیگر صاحب سبک سینمای ایران با مهتاب کرامتی بـه حساب می‌آید.دو بازیگری که با توجه بـه پتانسیل‌هـای خلق‌الساعه خود در ایفای هر چـه بهتر نقش‌هایشان، می‌توانند یک زوج نیرومند در سینمای کشورمان محسوب شوند.

زوج های مشهور سینمای ایران | از رامبد جوان تا لیلا حاتمی

زندگی خصوصی آقا و خانم میم با توجه بـه نرم بازی بیرونی کرامتی و بازی بشدت درونگرای فرخ‌نژاد، نوید شکوفایی و شناخته شدن این زوج در سینمای کشورمان را می‌دهد. نیوشا ضیغمی پیشتر در گفت‌وگو‌ای اعلام کرده بود در تمرین بازی، 20 بار با آقای فرخ‌نژاد، 20 حالت مختلف از او می‌بینی و وقتی جلوی دوربین می‌روی، باز حالت بازی او تغییر می‌کند.

 منبع

لطفا امتیاز خود را ارسال کنید

درباره ی علی

مطلب پیشنهادی

شریفی نیا در سی و هفتمین جشنواره ج 310x165 - ملیکا شریفی نیا در سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر (۴ عکس) - پرسیس

ملیکا شریفی نیا در سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر (۴ عکس) – پرسیس

عکس های ملیکا شریفی نیا روز پنجشنبه در هشتمین روز از برگزاری سی و هفتمین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

پنج × 3 =