دوشنبه , اردیبهشت ۳۰ ۱۳۹۸
خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / سرگرمی / آیا میدانید / اتفاقات طبیعی باورنکردنی تاریخ را بشناسید هنوز رتبه بندی نشده است
طبیعی باورنکردنی تاریخ را بشن - اتفاقات طبیعی باورنکردنی تاریخ را بشناسید

اتفاقات طبیعی باورنکردنی تاریخ را بشناسید


اتفاقات طبیعی باورنکردنی تاریخ را بشناسید

اتفاقات طبیعی باورنکردنی تاریخ را بشناسید 

برخی از اتفاقات تاریخی رخ داده اند که مربوط به طبیعت بوده اند و از روال عادی رخدادهای طبیعی خارج بوده اند. ما به شما برخی از این رخدادها را معرفی می‌کنیم. مناظر خیره کننده زیادی در جهان چه طبیعی و چه فرآوری بشر وجود دارد.

 

اما گاهی اوقات این پدیده ها به قدری عجیب میباشند که باورتان نمیشود به طور طبیعی رخداد افتاده باشند. در اینجا به برخی از این پدیده های طبیعی عجیبی که در جهان رخ می‌دهند اشاره کرده ایم.

 

بیولومینسانس

اتفاقات طبیعی باورنکردنی تاریخ را بشناسید

بیولومینسانس تولید نور توسط موجودات زنده در اثر واکنش شیمیایی هست. این نور را در موجوداتی چون کرم های شب تاب می‌بینیم که از آن برای جذب غذا بهره گیری می‌کنند. به علاوه در پلانکتون های شب تابی که در اثر تحریک عصبی از خود نور ساطع میکنند. از جاهایی که این پدیده ها به چشم میخورد دریای ستاره ها در مالدیو و غار وایتومو در نیوزیلند هست.

بخوانید :  ویژگی های شگفت انگیز بدن زنان

 

توفان سوپرسل

اتفاقات طبیعی باورنکردنی تاریخ را بشناسید

وقتی فرازهنج «جریان هوای رو به بالا» با جریان هوای رو به پایین برخورد میکند طوفانی در حال چرخش به بالا شکل میگیرد. سوپرسل قادر هست گردبادی از باران و نم ایجاد کند که فضایی به اندازه 32 کیلومتر را می پوشاند.

 

رعد و برق آتشفشانی

اتفاقات طبیعی باورنکردنی تاریخ را بشناسید

در این پدیده از وسط کوه آتشفشان برق به بیرون پرتاب میشود. هیچ کس علت این رخداد را نمی‌داند چون کمتر کسی میتواند به خودش اجازه نزدیک شدن به کوه آتشفشان فعالی که از آن برق و مواد مذاب داغ بیرون می‌زند نزدیک کند. اما نظریه ای که در این ارتباط داده شده این هست که آشتفشان خرده هایی با بار مثبت به هوا پرتاب می‌کند با بار منفی هوا برخورد کرده و در اثر این واکنش صاعقه ایجاد می‌شود.

بخوانید :  اس ام اس جدید برای تابستان سال 96

 

دونات برفی

اتفاقات طبیعی باورنکردنی تاریخ را بشناسید

دونات های برفی زمانی ایجاد می‌شوند که توده ای برف در فضایی پوشیده از برف حرکت میکند. این توده در حین حرکت برف های بیشتری را به خود جذب میکند و کم کم بزرگ تر و گردتر می‌شود. اما مرکز آن به علت وزن بالا و ضعیف بودن توده های مرکزی خالی شده و به شکل دونات در می‌آید.

 

رنگین کمان آتش
اتفاقات طبیعی باورنکردنی تاریخ را بشناسیداین پدیده زمانی رخ میدهد که خورشید 58 درجه بالاتر از خط افق و ابرهای سیروس که پر از کریستال های یخی در هوا میباشند قرار می‌گیرد. نور به موازات خط افق منعکس می‌شود و کمان های بزرگی را ایجاد می‌کند. در ظاهر به نظر می‌رسد ابرها روی آتش قرار دارند.

بخوانید :  قیافه و اندام انسان ها در سال 3000 چگونه خواهد بود؟

 

ابرهای لنتیکومار

اتفاقات طبیعی باورنکردنی تاریخ را بشناسید

این ابرهای عدسی شکل زمانی شکل میگیرند که جریان هوای نمناک بوسیله حضور کوه ها به بالا کشیده می‌شود و همانجا سرد شود و به شکل کلاهی در بالای کوه ها در می‌آید.

 

گرداب آتش
اتفاقات طبیعی باورنکردنی تاریخ را بشناسیدگردباد آتش پدیده ای هست که در آن آتش تحت شرایط خاص آب و هوایی به دور ستونی از هوا به سمت بالا حرکت می‌کند. بلندی گردباد آتش بین 30 تا 200 متر و عرض آن تا 10 متر هست.

 

سان داگ
اتفاقات طبیعی باورنکردنی تاریخ را بشناسید

سان داگ هاله ای دور خورشید هست که در اثر بازتاب نور زمانی که کریستال های یخ در هوا وجود دارند شکل میگیرد.

 

 منبع

لطفا امتیاز خود را ارسال کنید

درباره ی علی

مطلب پیشنهادی

خواب موز از معبران غربی و ایرانی 310x165 - تعبیر خواب موز از معبران غربی و ایرانی

تعبیر خواب موز از معبران غربی و ایرانی

تعبیر خواب موز انواع تعبیر خواب میوه موز را در اینجا خواهید خواند و تعبیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

16 − چهارده =